ZESPÓŁ

 Piotr Kosanowski

Pochodzę z Sandomierza. Obecnie mieszkam w podwarszawskiej miejscowości. Zawodowo i prywatnie jestem ściśle związany z numizmatyką. Zajmuję się szeroko rozumianą popularyzacją numizmatyki. Projekt "Portal Numizmatyczny" założyłem w styczniu 2021 roku  z myślą o stworzeniu miejsca gdzie każdy bez względu na stopień numizmatycznego wtajemniczenia znajdzie coś dla siebie. 

Moje numizmatyczne ścieżki były bardzo kręte. Swoją przygodę rozpoczynałem od współczesnych monet lustrzanych i 2 zł NG, żeby potem przejść do II RP i XIX wieku. Ostatecznie zakotwiczyłem się w monetach Polski Królewskiej z naciskiem na orty polskie i z Polską związane. W tym kierunku również tworze swój przekrojowy zbiór. 

Moje pozanumizmatyczne zainteresowania to przede wszystkim przyroda (z wykształcenia jestem ogrodnikiem) a także literatura typu kryminał, thriller, reportaż. 


Krystian Browarny vel. Piwny

Z zawodu jestem prawnikiem. Od urodzenia mieszkam w Jarosławiu (z kilkuletnią przerwą na czas studiów) gdzie prowadzę praktykę adwokacką ze szczególnym uwzględnieniem spraw karnych. Numizmatyka towarzyszy mi od 10 roku życia. Do kręgu moich zainteresowań należy okres przeddenomimacyjny (1990-1994), mennictwo zaborcze dla ziem Galicji i Lodomerii, polskie monety z tematyką Jana Pawła II. Od pewnego czasu skupiam swoją uwagę także na monetach będących w obiegu na przestrzeni wieków na terenach dzisiejszego Podkarpacia. Do moich zainteresowań pozanumiamztycznych należy kryminalistyka sądowa oraz zagadnienia prawa dowodowego. W bardzo rzadkich wolnych chwilach lubię sięgnąć po książki Mroza, Krajewskiego czy Nesbo.

Jeśli chcesz dołączyć do zespołu napisz: portalnumizmatyczny@gmail.com