50 zł, „Wrocław – mała ojczyzna” - zapowiedź emisji

W "Monitorze Polskim" opublikowano zapowiedź emisji wraz wizerunkiem srebrnej monety kolekcjonerskiej 50 zł „Wrocław – mała ojczyzna”. Numizmat trafi do sprzedaży 8 lipca 2021 roku. To kolejna z "dużych" monet srebrnych z wysokim reliefem. Emitowana będzie bowiem na tym samym krążku co np. seria "Skarby Stanisława Augusta". Nakład został ograniczony do 6 000 sztuk. 


Awers: na wyodrębnionej płaszczyźnie w kształcie koła, zakończonej nieregularnie, widok na Ostrów Tumski i most Tumski, na jego tle, u dołu mniejsza płaszczyzna w kształcie koła, zakończona nieregularnie, z wizerunkiem orła ustalonym dla godła Rzeczypospolitej Polskiej pośrodku oraz w otoku z napisem: RZECZPOSPOLITA POLSKA 2021, zakończonym stylizowaną kropką. Z prawej strony płaszczyzny napis: 50 / ZŁ. Pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: m / w.

Rewers: centralnie, na wyodrębnionej płaszczyźnie w kształcie koła, zakończonej nieregularnie, dwie postacie: z lewej strony patrona Wrocławia, dominikanina bł. Czesława Odrowąża przedstawionego z ognistą kulą w prawej ręce i lilią w lewej, z prawej strony księcia Henryka Pobożnego z mieczem wspartym na ramieniu i tarczą z herbem Piastów dolnośląskich. W otoku napis: WROCŁAW – MAŁA OJCZYZNA.


Specyfikacja: 

Emitent: Narodowy Bank Polski
Producent: Mennica Polska S.A. 
Materiał: srebro Ag 999 
Rant: gładki 
Stempel: zwykły / wysoki relief
Średnica: 45 mm
Masa: 62,20 g
Nakład: do 6 000 sztuk

Źródło: Monitor Polski

_____________________________________________


Uruchomiliśmy dobrowolną zbiórkę pieniędzy na portalu www.zrzutka.pl na dalszy rozwój i działalność Portalu Numizmatycznego. Jeśli uważasz, że strona jest interesująca i warto ją wesprzeć 
WEJDŹ TUTAJ i dowiedz się więcej. 

Komentarze