Fotografowanie monet - "materiały szkoleniowe"

Chyba każdy kto kiedykolwiek wystawiał na aukcjach monety czy medale i musiał zmierzyć się z tym, żeby zrobić jak najlepsze zdjęcie, wie że nie jest to prosta sprawa. Nawet przeglądając oferty profesjonalnych domów aukcyjnych, oferujących numizmaty widzimy, że są "zdjęcia i zdjęcia". Dobre i przede wszystkim jak najbardziej realne oddanie doskonałości i niedoskonałości monety to naprawdę nie lada sztuka, ale warto dążyć do perfekcji, bo w dzisiejszych czasach przy aukcjach online, dobre zdjęcie to przysłowiowa "połowa sukcesu". 

Na wstępie uprzedzę, że nie będę się w tym wpisie się doktoryzował i wymądrzał nt. fotografowania monet, bo sam jestem na ścieżce nauki w tym temacie i często fotografując monety do aukcji bardzo liczę nie na siebie, ale na łaskawość telefonu czy aparatu, którym robię zdjęcie. 

Postanowiłem zebrać w jedno miejsce możliwie jak najwięcej artykułów i filmików instruktażowych, które mam nadzieję będą pomocne wszystkim tym, którzy chcieliby polepszyć swoje umiejętności w tym zakresie. Jedne materiały są lepsze inne słabsze, ale myślę, że warto zajrzeć do wszystkich zaprezentowanych poniżej, gdyż z każdego z nich można wyciągnąć dla siebie coś wartościowego co będzie z korzyścią przy robieniu przez Was swoich własnych zdjęć. 

Szczególnie polecam uwadze filmik "jak robić zdjęcia telefonem", ponieważ obecnie większość z Nas na potrzeby prywatnych aukcji robi zdjęcia właśnie telefonami a nie aparatem. 

ARTYKUŁY: 


"FOTOGRAFOWANIE MONET" - Internetowy Katalog Monet


"FOTOGRAFOWANIE MONET" - o tym jak i czym robi zdjęcia Gabinet Numizmatyczny Damian Marciniak

"JAK FOTOGRAFOWAĆ MONETY" - Fotografia dla dociekliwychMATERIAŁY VIDEO:


Fotografowanie monet telefonem, czyli tak jak większość z Nas wykonuje zdjęcia na potrzeby prywatnych aukcji. 


Tu już ABC robienia zdjęć aparatem, temat dla nieco bardziej zaawansowanych ale warte obejrzenia


Komentarze