NUMIZMATYCZNY KOSMOS - niezwykłe monety w niezwykłej oprawie

 ... i w końcu jest na ... NUMIZMATYCZNY KOSMOS, bo tak został nazwany widoczny poniżej projekt kolekcjonerskich puzzli - pierwszych lub jednych z pierwszych tego typu realizacji na polskim rynku numizmatycznym. Słyszeliśmy już głosy, że ta nazwa związana jest z aktualnymi cenami monet na polskim rynku 😉. Prawda jest nieco inna. Staraliśmy się aby w widocznym poniżej projekcie znalazły się monety rzadkie, legendarne, niedostępne, których nacodzień nie można posiadać. Takie Święte Graale numizmatyczne, które są nieosiągalnym obiektem westchnień większości z Nas. Te puzzle będą mogły być choć niewielką namiastką ich posiadania a po ułożeniu oryginalną ozdobą na Państwa ścianach. 

Sam projekt widziało już kilkadziesiąt osób. Wszystkie głosy  co do samego pomysłu i samego projektu są bardzo przychylne, co bardzo ale to bardzo Nas cieszy i już mamy pierwsze kilkanaście zamówień. Mamy nadzieję, że Państwu również przypadnie on do gustu, bowiem w planach mamy kilka innych, mamy nadzieję równie ciekawych projektów numizmatycznych. 

Bardzo byśmy chcieli poniższy projekt wdrożyć w życie i zmaterializować, tak aby wszyscy potencjalnie zainteresowanie za kilka tygodni mogli się tymi puzzlami cieszyć w zaciszu swoich domów. W związku jednak z tym, że nakłady finansowe na minimalne zamówienie partii takich puzzli są dość duże, a my nie chcemy drukować w firmie typu "druk 24" tylko w profesjonalnej drukarni, postanowiliśmy zrobić coś na zasadzie przedsprzedaży / zebrania zapotrzebowania wśród Naszych czytelników. 

Deklaracje można składać drogą mailową na adres: portalnumizmatyczny@gmail.com 

https://www.facebook.com/PNumizmatyczny/posts/pfbid02vtNGnvF9PMR4Ax6HxqFfKcSN36myXVzZvZk1Yi6PgmEVbavoJuHcrbvV4GaMoBmil

Puzzle będą składały się z 1000 elementów (64x48 cm). Drukowane będą w profesjonalnej drukarni, zajmującej się drukiem m.in. puzzli. Każdy zestaw będzie pakowany w dedykowane opakowanie kartonowe (wieczko + denko). Szacunkowy koszt jednego zestawu to 130 PLN - w zależności od ilości deklaracji / zamówień z Państwa strony. Orientacyjnie gotowe puzzle planujemy wysyłać pod koniec maja. Sam proces akceptacji wzorców oraz druku nakładu to blisko 3 tygodnie. 

Widoczny poniżej projekt to oczywiście wariacja nt. układu słonecznego, gdzie słońcem jest monumentalna 50 dukatowa donatywa medalowa Jana II Kazimierza sprzedana na aukcji Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk Michał za ponad 1 000 000 złotych. Pozostałe numizmaty to "planety" krążące wokół słońca. Wszystkie prezentowane tu monety pochodzą a archiwum aukcyjnego Gabinet Numizmatyczny D. Marciniak oraz wspomnianego antykwariatu Michała Niemczyka. Dziękuję za zgodę na udostepnienie oraz bardzo miłe słowa z Państwa strony w kierunku tego projektu. 

W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do dyspozycji pod wskazanym wyżej adresem mailowym: portalnumizmatyczny@gmail.com Komentarze