"MONETY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 1919-1939" - wydanie II, 2021

Od I wydania katalogu "
Monety Rzeczypospolitej Polskiej 1919-1939" Pana Janusza Parchimowicza minęło kilka dobrych lat. Książka ta stała się podstawowym i rekomendowanym wydawnictwem dla wszystkim kolekcjonerów monet tego okresu i firm numizmatycznych. Z nieukrywaną radością przyjąłem informację, że pod koniec kwietnia ukaże się drugie - rozszerzone i uzupełnione wydanie tego katalogu. 

Pierwsze wydanie tego katalogu było nie lada sensacją na rynku numizmatycznym, gdyż autor po raz pierwszy zaprezentował wówczas wizerunki ogromnej ilości nieznanych dotychczas monet tego okresu. Obecnie książka ta jest niezwykle poszukiwana i bardzo rzadko oferowana na rynku wtórnym. Przez kolejne lata autor docierał do nowych, nieznanych dotychczas szerszemu gronu informacji o monetach tego okresu. Temat okazał się tak obszerny, że zebrał się materiał na II wydanie tego katalogu. 

Uruchomiliśmy dobrowolną zbiórkę pieniędzy na portalu www.zrzutka.pl na dalszy rozwój i działalność Portalu Numizmatycznego. Jeśli uważasz, że strona jest interesująca i warto ją wesprzeć WEJDŹ TUTAJ i dowiedz się więcej.

INFORMACJA OD WYDAWCY:

Format 205 x 265 mm, 379 stron, oprawa twarda.

W pierwszym wydaniu znajdowało się 309 monet próbnych, w obecnym są 354 monety (u Kamińskiego znaleźć można było 146 monet, u Kurpiewskiego 186!). Książka zawiera ok. 2000 fotografii monet w naturalnej wielkości i powiększeniach, plus ok. 1000 zdjęć szczegółów (znak mennicy, monogram projektanta itp.)

W książce pokazano zdjęcia nowo odnalezionych monet, oraz uzupełniono wiele fotografii, których nie udało się odnaleźć przy 1. wydaniu. W obecnym wydaniu wymieniono ok. 80% fotografii monet.

W części obejmującej monety obiegowe pokazano lepsze powiększenia monet i wiele szczegółów (cyfry rocznika, monogramy projektantów, znaki mennic, napisy na rancie). Opisano też i pokazano różnice w stemplach wszystkich monet obiegowych (w pierwszym wydaniu dotyczyło to tylko monet 20 i 50 groszy).

Cena detaliczna wynosi 390,- PLN

KSIĄŻKA JEST JUŻ DOSTĘPNA W SPRZEDAŻY
Komentarze