Portal Numizmatyczny - czas zacząć

Bardzo długo zastanawiałem się czy i w jakiej formie ruszyć w kolejnym projektem numizmatycznym. Po wielu dniach i tygodniach zastanawiania się oraz poszukiwania kierunku zmaterializował się "Portal Numizmatyczny". Wprawdzie stron o tematyce numizmatycznej w polskiej sieci jest bardzo dużo (jedne lepsze drugie słabsze), ale uważam, że dla PN (skrót od Portal Numizmatyczny :)) również znajdzie się miejsce. 

Głównym celem jaki przyświecał mi przy uruchamiana tej strony jest popularyzacja numizmatyki nie tylko wśród zaawansowanych kolekcjonerów, ale także a może przede wszystkim, wśród osób które dopiero wkraczają lub są na początku swojej numizmatycznej przygody. Chciałbym w łatwy i dostępny sposób przekazywać im wiedzę, którą ja do tej pory zdobyłem i zdobywam cały czas. Oczywiście nie zabraknie również treści dla osób, które od lat "siedzą" w numizmatyce. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Ja swoją przygodę z monetami rozpocząłem dobrych kilkanaście lat temu. Były okresy intensywnego zainteresowania, był również czas przestoju, ale ostatecznie "zostałem przy numizmatyce". W szeroko rozumianej branży numizmatycznej działam w mniejszym lub większym zakresie praktycznie od samego początku mojej numizmatycznej przygody. Poznałem ją z różnych stron i tak będę chciał ją przedstawiać na moim portalu. 

Tak jak pisałem wyżej, bardzo długo przygotowywałem się do uruchomienia tego portalu. W tym czasie zgromadziłem bardzo wiele pomysłów  aktywności, żeby strona żyła i dynamicznie się rozwijała. Na bieżąco w kolejnych wpisach będę informował o kierunkach rozwoju PN. Bardzo liczę również na konstruktywne sugestie ze strony czytelników czego by oczekiwali od tej strony żeby spełniała ich oczekiwania. 

Jak na pierwszy wpis to chyba wystarczy. Zatem ruszamy i zapraszam razem ze mną w numizmatyczną przygodę, która dla wielu już się stała a dla innych być może stanie się pasją na całe życie. 

Moim głównym celem jest to, żeby ten portal służył zarówno początkującym jak i zaawansowanym numizmatykom. 

Masz pytania, sugestie - napisz w komentarzu poniżej lub napisz maila.

e-mail: portalnumizmatyczny@gmail.com

Komentarze